„Profilaktyka i edukacja w raku płuca” konferencja interdyscyplinarna

W listopadzie, Światowym Miesiącu Świadomości Raka Płuca, eksperci oraz organizacje pacjenckie namawiają do pogłębiania wiedzy oraz przyjęcia odpowiedzialnej postawy wobec własnego zdrowia

Stowarzyszenie Walki z Rakiem Płuca (zał. 1994 r.), organizuje z tej okazji konferencję interdyscyplinarną „Profilaktyka i edukacja w raku płuca”, która odbędzie się 23 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, w godzinach 9.00-15.00. Podczas konferencji specjaliści z wielu dziedzin medycyny, oraz studenci kierunków medycznych w swoich wystąpieniach przybliżą problematykę raka płuca jako problemu społecznego.

Celami konferencji są przybliżenie wiedzy na temat profilaktyki, zachorowalności i działań związanych z wczesną wykrywalnością raka płuca a także wymiana doświadczeń związanych z prowadzeniem działań antytytoniowych oraz funkcjonowania organizacji wspierających pacjentów wyleczonych z raka płuca.

Konferencja ma charakter społeczny i jest skierowana do osób związanych z ochroną zdrowia, do pedagogów szkolnych w celu zwiększania świadomości młodzieży szkolnej na temat związku między paleniem papierosów, a zachorowalnością na raka płuca, ale również do całej społeczności Pomorza.

Patronat honorowy nad konferencją objęli:  Prezydent Miasta Gdańska, www.gdansk.pl, Rada Miasta Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Pomorski Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Kuratorium Oświaty w Gdańsku

Patronat medialny nad konferencją objęły TVP 3, Radio Gdańsk

Prosimy o rejestrację uczestników pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., więcej informacji udzielamy pod nr telefonu 58 349 24 44.